петък, 10 май 2013, 0:09 ч.

Радикален обрат

Вавринка пречупи Григор и го изхвърли от Мадрид

BNews.bg

Григор Димитров отпадна от турнира в Мадрид, въпреки че до средата на втория сет срещу Станислас Вавринка напълно диктуваше правилата на корта.

Григор Димитров отпадна от Мадрид в третия кръг след загуба от Станислас Вавринка.

Българинът бе пълен господар на корта в първата половина на мача, но след седмия гейм на втория сет нещо в него се пречупи, а швейцарецът заигра на невероятно ниво и не остави никакви шансове на екзекутора на Джокович.

Още в първия сет Григор показа, че излиза за категорична победа. В крайна сметка успя с два пробива и едно свое изгубено подаване да спечели частта с 6:3.

Втория сет започна още по-вдъхновено и българинът с лекота печелеше подаванията си,

докато затрудняваше максимално сервис геймовете на Вавринка. Седмият гейм в частта, при 3:3, обаче обърка сметките. Двамата на няколко пъти достигаха дюс при подаването на швейцареца, Григор изпусна точката си за пробив и след маратонски гейм Станислас успя да вземе своето и напълно сломи концентрацията на българина.

И Димитров, и Вавринка взеха подаванията си, а при 5:4 за швейцареца той завоюва пробив, с който изравни сетовете.

В третата част Григор вече бе напълно неузнаваем - той успя да вземе първия си сервис гейм

за 1:1, но след това просто видимо уморен спря да се движи по корта както по-рано и в крайна сметка за Станислас Вавринка не бе трудно да затвори сета и мача с 3:6, 6:4, 6:1.

Все пак не бива да забравяме изключителния мач, който Димитров изигра във вторник срещу Новак Джокович. Тогава той унищожи световния №1 и си спечели похвали от целия свят. Явно обаче умората му се оказа в повече и срещу швейцареца Григор не успя да доиграе срещата както умее.