Очаква Джокович

Григор с лекота стигна III кръг на Ролан Гарос

BNews.bg

Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос, където най-вероятно ще се изправи срещу Новак Джокович.

Григор Димитров победи Лука Пуи с 6:1, 7:6(4),6:1 и се класира за III кръг на Ролан Гарос.

Така за пръв път наш сънародник прескочи втория кръг на който и да е турнир от Големия шлем. Гришо нямаше особени проблеми срещу французина, който е номер 326 в ранглистата.

Димитров взе първия сет с два пробива за 6:1. Във втората част обаче Пуи се стегна, двамата си размениха по един пробив и се стигна до тайбрек, където по-солидният опит на българина си каза думата и той спечели със 7-4.

След втория сет над корт Сюзан Ланглан заваля и мачът бе временно прекратен.

Паузата трая почти два часа, а след като играта бе подновена Григор набързо поведе с 4:1 гейма, когато мачът отново бе спрян заради дъжд.

След повторното подновяване българинът въобще не даде шансове на опонента си, спечели подаването му, а след това безкомпромисно сервира за мача и за достигане до третия кръг на Ролан Гарос.

Там българинът най-вероятно ще играе срещу световния номер 1 Новак Джокович.

Разбира се, за да се случи това, сърбинът трябва да победи съперника си във втория кръг Гуидо Пела.

Димитров и Джокович вече играха два пъти през тази година - на Индиън Уелс лидерът в ранглистата спечели с 2:0 сета. Само преди няколко седмици, в Мадрид, обаче нашето момче му върна тъпкано като сензационно го победи с 2:1.

За достигането до третия кръг Григор Димитров ще получи 90 точки,

45 от които ще се добавят към актива му в ранглистата. Далеч по-важно, разбира се, е представянето му срещу един от фаворитите в Париж. Евентуален успех срещу Джокович ще го противопостави срещу победителя от мача между Виктор Ханеску и Филип Кошрайбер.

В първия кръг Димитров елиминира Алехандро Фая. Колумбиецът се отказа заради травма при резултат 6:4, 1:0 за Григор.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!