четвъртък, 19 септември 2013, 8:47 ч.

Насред Лондон

Иван Иванов и Базел шокираха Челси

BNews.bg

Сините от Лондон смълчани от швейцарския шампион с 1:2 насред "Стамфорд Бридж", Иван Иванов с цял мач за гостите.

Швейцарският шампион Базел отчая Челси на Жозе Моуриньо като го обърна и победи с 2:1

насред "Стамфорд Бридж" в Лондон в мач от Група Е на Шампионската лига.

Българският национален защитник Иван Иванов изигра цял мач за гостите и стана 34-ият българин, който участва в груповата фаза на най-силния клубен турнир. 33-ият бе Георги Миланов, който дебютира с ЦСКА (Москва) при загубата с 0:3 от еврошампиона Байерн (Мюнхен) във вторник.

Оскар даде преднина на "сините" в самия край на първото полувреме, но Базел обърна през втората част с голове на Мохамед Салах (71') и капитана Марко Щрелер (82').

Така Базел, който отстрани Лудогогорец в плейофната фаза на турнира, за пореден път доказа, че е много сериозен съперник.

Освен това с победата си над Челси швейцарците взеха своеобразен реванш за миналия сезон,

когато лондонският тим ги отстрани на 1/2-финалите в Лига Европа.

В същата група Шалке удари с класика 3:0 Стяуа. Ацуто Учида (67'), Кевин-Принс Боатенг (78') и Юлиан Дракслер (85') се разписаха за победата.

Челси - Базел 1:2

Челси: Петър Чех, Бранислав Иванович, Ашли Коул, Давид Луис, Гари Кейхил, Франк Лампард (76-Демба Ба), Оскар, Марко ван Гинкел (76-Джон Оби Микел), Еден Азар, Вилиан (67-Хуан Мата), Самуел Ето’о

Базел: Ян Зомер, Иван Иванов, Кай Фосер, Фабиан Шер, Бехранг Сафари, Валентин Щокер (82-Арлинд Айети), Фабиан Фрай, Марсело Диас, Мохамед Салах (88-Таулант Джака), Марко Щрелер, Джовани Сио (65-Матиас Делгадо)