сряда, 25 септември 2013, 23:08 ч.

Да тръпне Италия

И Германия плаче! България на 1/2-финал!

BNews.bg

България отново е сред най-добрите четири! В събота нашите момчета се изправят срещу Италия на 1/2-финал на Европейското първенство по волейбол.

Българският национален отбор по волейбол победи Германия с 3:1!

Така нашите момчета се класираха за 1/2-финал на Европейското първенство в Полша и Дания и за трети пореден голям турнир са сред най-добрите четири тима.

На полуфинала в събота нашите момчета играят срещу Италия, които победиха Финландия с 3:1 гейма.

Победата срещу Германия на 1/4-финала е своеобразен реванш за загубата ни от немците в групите, когато паднахме с 2:3 след изключително драматичен мач.

Двубоят ни с Германия започна равностойно с честа смяна на водачеството.

Нашите показаха добро взаимоодействие между защита и блокада, завършвано с първична атака от крайните нападатели, а съдията на два пъти подпря съперника.

Силни сервиси на Скримов ни изведоха напред с 2 точки при 9:7. Германия успя да изравни 10:10. Две последователни блокади на Йосифов ни върнаха преднината 13:11. Серията продължи общо 6 поредни точки за 16:11. Немците не се отказаха и намалиха до 16:17 след тежки сервиси на Грозер. В края на гейма концентрацията ни падна, а грешките зачестиха. От 18:22 Бундестимът изравни 23:23 и обърна 25:24 с леки асове през Скримов. Германия действа безгрешно и спечели с 30:28.

В началото на втората част лъвовете поведоха с 6:3.

Безмилостно в този момент действаше Цветан Соколов. Разсеяно посрещане позволи на съперника да изземе водачеството при 8:7. Второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за германците.

България избухна с точка от начален сервис на Йосифов за 21:20. Централният блокировач отбеляза със 105 км/ч. Веднага след това той заби и втори ас, този път със 107 км/ч - 22:20. Тогава първият рефер отново подпря съперника с измислена „антена" за 22:22. Този път нашите бяха максимално концентрирани и изковаха успеха с 27:25, въпреки че изоставаха с 24:25. Много помогна и включването на Ники Николов, изпълнил перфектно последните два сервиса, а геймът беше затворен с блокада на Йосифов и атака на Соколов.

Бундестимът си осигури комфортен аванс от 5 точки в началото на третата част - 10:5. На сервис застана Ники Николов и се доближихме до 8:10. Немският диагонал Грозер бе хванат на блоката за 11:12, последва ас на Братоев и изравнихме 12:12. Обратът стана факт при 14:13. Соколов разстреля немците с два аса от по над 120 км/ч за 18:16. Във финалната част на гейма играта беше точка за точка - 22:21. Чиста атака на Пенчев ни доближи до успеха с 23:21. Грозер сбърка за 24:22 и Соколов сложи край с мощна атака за 25:22.

В решителния четвърти гейм Германия даваше всичко от себе си, за да се добере до тайбрека.

Напрежението обаче им изигра лоша шега и след 10-ата точка бяха изоставащи в резултата. Националите изпуснаха преднина от 3 точки при 14:11. Коварният начален удар на Пенчев в края на гейма доведе до серия и 24:17 в наша полза.

Въпреки че немците спасиха 3 мачбола, България се класира за полуфинала след 25:20.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!