четвъртък, 10 октомври 2013, 10:24 ч.

Първи неуспех

Бразилия ни разби на Световното, гоним 2-ро място

BNews.bg

Момчетата на Драган Иванов претърпяха поражение от домакините с 0:3 гейма (19:21, 14:21, 19:21) и ще трябва да се борят с Аржентина за място на финалната фаза.

Националният отбор на България по волейбол за младежи до 23 години допусна първа загуба

на световното първенство в Бразилия.

Възпитаниците на треньора Драган Иванов не можаха да окажат сериозна съпротива на домакините и загубиха с 3:0 гейма (21:19, 21:14, 21:19). По този начин те ще трябва да се борят с Аржентина за място на финалната фаза.

Като причина за поражението може да се отбележи множеството непредизвикани грешки, който бяха допуснати в решителните моменти в края на първия и третия гейм. В тях след равностойно начало позволихме на кариоките да ни надияграят в края им и да ги загубим по нелеп начин.

Рафаел от домакините бе най-резултатени срещата с 16 точки, шест от които на блок,

а от българите Венцислав Георгиев и Желязков отбелязаха най-много точки, по седем.

В другите мачове от групата Аржентина победи Египет с 3:0 и Тунис - Домениканската република също с 3:0. Преди изиграването на срещите от последния кръг начело излезе Бразилия с 11 точки от 4 победи, с което си осигури участие на полуфиналите.

България разделя второто място с Аржентина с по 9 точки.

Предстои почивен ден на шампионата, а в петък, 11 октомври, двата тима излизат един срещу друг в директен спор за второто място и класиране за полуфиналите. Срещата е първа в програмата за деня и ще започне в 22,30 часа българско време.

В другата група Сърбия и Русия си осигуриха класиране на полуфиналите след победи съответно срещу Иран и Австралия с по 3:0.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!