четвъртък, 24 октомври 2013, 23:54 ч.

Драматично

Лудогорец гази и в Одеса! Продължава напред!

BNews.bg

Лудогорец направи решителна крачка към елиминационната фаза на Лига Европа. В драматичен сблъсък българския шампион се наложи над Черноморец Одеса с 1:0 в мач от груповата фаза на турнира.

Лудогорец продължи победния си ход в Европа след като победи с 1:0 Черноморец Одеса в мач от група "B" на Лига Европа.

Единственото попадение в мача бе дело на национала Христо Златински, който се разписа с мощен изстрел от пряк-свободен удар в края на първото полувреме.

През първото полувреме на стадион "Черноморец" пред около 15 хиляди зрители домакините бяха по-опасният тим, но вратата на "орлите" оцеля. В началните минути украинския клуб застраши на няколко пъти вратата на Владислав Стоянов. Стражът обаче на няколко пъти се намеси добре и не позволи на топката да посети мрежата. В 20-ата минута Черноморец създаде най-чистото голово положение, но Антонов не успя да уцели вратата, след като бе оставен непокрит отдясно.

Постепенно българския отбор изнесе играта в по-предни позиции и да отвърне подобаващо на своя съперник. В 30 минута опасно центриране на Върджил Мисиджан за малко не се озова в мрежата, а минута по-късно Марселиньо отново опита удар, но и този път твърде неточно.

До краят на полувремето Черноморец отново пое инициативата, но така и не можа да отбележи. За сметка на това щастието се усмихна на "орлите".

Христо Златински отправи силен удар от фаул и топката попадна право във вратаря, който направи несполучлив опит да боксира и кълбото влезе в мрежата за 1:0 за Лудогорец.

През второто полувреме домакините бяха пълни господари на терена и настоятелно търсеха изравнителното попадение, но в решителните мигове отново се намеси вратаря Владислав Стоянов. От своя страна разградчани се бранеха неистово, но все пак успяха да запазят своята врата суха и да спечелят нови три и много важни точки.

В другата среща от групата Динамо Загреб и ПСВ Айндновен завършиха при нулево равенство.

Така след третите изиграни срещи в група "В" Лудогорец остава едноличен лидер с пълен актив от 9 точкии без допуснат гол, с голова разлика 6:0.

Втори е ПСВ Айндховен с 4 точки, следвани от Черноморец с 3, а последни в групата са Динамо с 1 точка.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!