сряда, 13 август 2014, 9:44 ч.

Триумф в бяло

Реал (Мадрид) спечели Суперкупата на Европа

BNews.bg

С два гола на Кристиано Роналдо "белите" победиха с 2:0 Севиля на "Кардиф Сити Стейдиъм" и грабнаха Суперкупата.

С два гола на Кристиано Роналдо Реал (Мадрид) победи с 2:0 Севиля в тазгодишния финал за Суперкупата на УЕФА.

Двубоят по традиция противопостави победителите в Шампионската лига и Лига Европа.

Срещата тази година се изигра на "Кардиф стейдиъм" в Уелс, намиращ се в родния град на една от звездите на "Белия балет" и понастоящем най-скъп футболист в света - Гарет Бейл.

Именно уелското крило се оказа в основата на първия гол за Реал, като след скоростна атака направи перфектно дълго подаване към Роналдо в 29-ата минута, завършило с откриващ гол за 1:0.

Интригата в мача умря в четвъртата минута на второто полувреме, когато след асистенция на Карим Бензема удвои Кристиано Роналдо удвои резултата с удар от наказателното поле.

Реал имаше пълно превъзходство през почти целия мач и при малко по-голяма концентрация и хъс можеше да победи с доста по-голям резултат.

В последните пет минути пък Севиля нагледно показа, че може да пресира 458-милионния състав на европейския клубен шампион, но не е ясно защо севилци се събудиха чак толкова късно.

Освен всичко останало, Реал показа доста сносно сработване в новото си окомплектоване, предвид, че треньорът Карло Анчелоти бе заложил на новите попълнения Тони Кроос и Хамес Родригес за титуляри.

За статистиката, Севиля продължава да бъде любимия съперник на носителя на Златната Топка - Роналдо вече има 18 гола в 12 мача срещу този съперник - повече от всеки друг в Испания.

Интересно е да се отбележи, че за португалската звезда на мадридчани Суперкупата на Европа бе единственият трофей на клубно ниво, който той не бе печелил досега, и вече го направи.