Триумф за българина

Гришо победи Раонич, отива на финал

BNews.bg

Снимка: Sportal

Григор Димитров победи миналогодишния шампион Милош Раонич на полуфинала на турнира в Бризбън, Австралия.

Той се наложи над третия в света със 7:6, 6:2 след по-малко от два часа игра.

Не бих могъл да си представя по-добър развой на мача. Той е поставен под №1. Цялото ми уважение към него, той е чудесетн играч, заяви Григор след победата.

Милош има един от най-силните сервиси. Днес времето предложи някои особености, към които като че ли аз успях да се нагодя по-добре, допълни българинът.

Фокусирам се върху играта си, върху това да я подобрявам във всеки мач, допълни той.

На финала в австралийския град Григор ще се изправи срещу Кеи Нишикори, Япония. Двамата са играли три пъти един срещу друг и досега българинът няма победа.

Мачът

Полуфиналният му мач започна минути след 7 ч. българско време. Първият сет приключи 53 минути по-късно. Играта беше равностойна - подаващият печелеше всеки свой гейм. В тайбрека първият пробив беше за Григор, но Раонич изравни. В крайна сметка 25-годишния българин се наложи за 7:6.

Вторият сет отново започна равностойно и продължи така до 2:2 гейма. Първата възможност за пробив за Григор дойде в петия гейм и той успя да се възползва от нея за 3:2 и затвърди преднината си в следващия гейм за 4:2. Нов пробив на нула донесе на Григор комфортната преднина от 5:2.

Двубоят е шестият между българския и канадския тенисист. Резултатите от досегашните пет мача са в полза на 25-годишния българин - четири на една победи, последната от които беше служебна след отказване на Раонич.

26-годишният Милош Раонич е поставен под №1 в схемата на турнира, където Димитров е №7. Канадецът е трети в световната ранглиста, а Григор заема 17-ата позиция там.

По пътя си към полуфиналите в Бризбън Григор Димитров отстрани Стийв Джонсън, Никола Маю и Доминик Тийм.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!