Първа историческа и много сладка победа на Григор над Федерер!

Великолепен Григор пречупи Федерер и е на полуфиналите на US Open!

BNews.bg

Великолепен  Григор пречупи Федерер и е на полуфиналите на US Open!

Снимка: Фейсбук

Уникален Григор победи Роджер Федерер на осминафиналите с 3:2 сета и се класира за полуфиналите на US Open, където ще срещне руснака Даниил Медведев.Мачът тръгна зле за Григор като Федерер поведе с 3:0 в първия сет. Постепенно нашето момче се отърси от напрежението и изравни играта срещу именитият си съперник. В крайна смета Федерер постигна победа и поведе с 1:0 сета на Григор. Последва префекта игра на Григор и след 6:4 за него сетовете бяха изравнени. В третия сет Федерер отново поведе след равностойна игра с 2:1 сета, но от този момент на корта вече имаше само един герой и това бе българинът Григор Димитров. Последва изравняване на сетовете, а след това в петия сет Григор буквално размаза видимо измореният Федерер и след резултат 6:2 заслужено се класира на полифиналите на US Open. Честито на Григор, честито България!

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!