Победа

Григор започна с успех в последния си турнир за годината

BNews.bg

Димитров се класира за втория кръг в Париж.

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, започна с победа в последния си турнир за годината. Той се наложи с 2:1 сета (4:6, 6:1, 6:2) над французина Юго Юмбер в мач от първия кръг на надпреварата от сериите "Мастърс".

27-ият поставен в схемата българин започна неубедително срещата и допусна пробив при 1:1. Димитров все пак успя да спечели подаването на опонента си и изравни резултата в срещата. Мигновено след това обаче отново загуби гейм при свой сервис и отстъпи частта с 4:6.

В последвалия втори сет обаче Григор Димитров показа ясно надмощието над френския си опонент и допусна едва един гейм.

Бърз пробив в началото на третата част се оказа достатъчен на българина, за да подпечата мястото си във втория кръг на френската столица.

Следващият съперник на Григор Димитров ще бъде 12-ият поставен в схемата Давид Гофен, с когото хасковлията се е сблъсквал 8 пъти на ниво АТР и е излизал краен победител в 7 от случаите.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!