неделя, 24 януари 2010, 18:05 ч.

Грешен изстрел на топчиите

Арсенал отпадна от ФА Къп

BNews.bg

Отборът на Арсенал загуби от Стоук Сити с 3:1 и отпадна от по-нататъчно участие в турнира за купата на футболната Федерация на Англия.

На своя стадион  "Британия" футболистите от Стоук Сити успяха да преодолеят гостуващите артилеристи и да ги отстранят от участие в ФА Къп.

В герой на мача за домакините се превърна Рикардо Фулър, който отбеляза и два от головете. Освен Фулър, който порази целта в 2 и 72 минута, едно попадение отбеляза и Уайтхед, който с гола си в 86-ата минута на практика изхвърли и топчиите от турнира.

Попадението за гостите реализира в края на първото полувреме бразилецът Денилсон.

Две минути преди края на мача домакините дори успяха да отбележат и трети гол, чрез Тунджай, но попадението не бе зачетено, тъй като преди това турчинът игра с ръка.

Направи впечатление слабата игра на цялата защита на Арсенал начело с ветерана Сол Кембъл, който се завърна в състава на артилеристите. Не по-добре се представи и резервният им вратар Лукаш Фабиански, който днес цял мач бе на вратата. С изключение на края на първото полувреме, когато отбелязоха и своето попадение, гостите не успяха да наложат своя стил на игра. В крайна сметка, домакините от "Сток Сити" заслужено триумфираха след последния съдийски сигнал.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!