За Купата

Берое се класира за финал

BNews.bg

Берое победи Чавдар с 1:0 и ще срещне Черноморец (Поморие) на финала.

Берое се класира за финала в турнира за Купата на България, след минимална победа 1:0 над Чавдар (Етрополе). Единственият гол в срещата вкара Атанас Атанасов в 39-ата минута.

На финала Берое ще спори с Черноморец (Поморие), който днес победи Калиакра след дузпи.

Срещата започна с много брак в действията и на двата отбора. Едва след 15-ата минута Берое успя да създаде нещо по-смислено на терена. Тогава добре се справи стражът на Чавдар Ивайло Яначков, който отрази удари на Слави Жеков и Дончо Атанасов. Гостите от Стара Загора бяха по-активния тим, но не можеха да стигнат до гол. В 33-ата минута топката срещна и гредата след удар от фаул на Слави Жеков.

Тогава дойде 39-ата минута, когато беше отсъден пряк свободен удар в полза на Берое, Атанас Атанасов застана зад топката и центрира, но след странна парабола тя попадна във вратата на  лошо излезлия Яначков. Така Берое откри резултата - 1:0. При този резултат завърши и 1-ото полувреме.