неделя, 30 май 2010, 15:31 ч.

Триумф

Гроздева със злато в САЩ

BNews.bg

Най-добрата ни състезателка по спортна стрелба Мария Гроздева спечели златен медал на състезанието от Световната купа във Форт Бенинг, САЩ, съобщиха от българската федерация.

Най-добрата ни състезателка по спортна стрелба Мария Гроздева спечели златен медал на състезанието от Световната купа във Форт Бенинг, САЩ, съобщиха от българската федерация, пише BSport.bg.

Гроздева триумфира в дисциплината 25 метра спортен пистолет, след като успя да събере 792.0 точки.

На второ място остана представителката на Русия Кира Климова, която остана със 789.7 точки. Бронзът е за монголката Мунксул Цокбардах, която събра в актива си 789.2 т.

Двукратната ни олимпийска шампионка нямаше победа в Световната купа от две години насам, но бе безапелационна във финала.

Тя се класира трета в квалификацията с 585 точки, но успя да задмине конкуренцията, и да се качи на най-високото стъпалo.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!