неделя, 06 юни 2010, 20:31 ч.

Френски тенис

Надал спечели "Ролан Гарос"

BNews.bg

Рафаел Надал спечели Откритото първенство на Франция по тенис за 5-и път. На корт "Филип Шатрие" испанецът победи с 3:0 сета Робин Сьодерлинг (6:4, 6:2, 6:4) за 2 часа и 20 минути игра. Испанецът триумфира в Париж без да загуби нито сет до финала и безапелационно грабна трофея.

Надал доминираше през цялата среща над шведа, като играта беше равностойна само в началото на първия сет. Тогава резултатът се движеше гейм за гейм, преди испанецът да пробие Сьодерлинг. До края на сета, Надал задържа разликата и го затвори за 6:4 след 55 минути игра.

Вторият сет тръгна много добре за Надал, като с редица добри удари, испанецът напълно обезкоражи Сьодерлинг. Шведът се предаде и капитулира за 0:2 сета и 2:6 във втората част.

В третия сет Надал отново показа шампионска игра и допусна минимален брой грешки, за да затвори мача с 6:4 и 3:0 сета, за 5-и път в кариерата си в Париж.

В мача испанецът записа три пъти по-малко грешки от съперника си и направи 35 печеливши удара.Победата изкачи Надал до номер 1 в световната ранглиста, като от утре, той отново ще бъде лидер, измествайки Роджър Федерер от върха. Сьодерлинг пък загуби за 2-и пореден път финала на Ролан Гарос, като от понеделник ще бъде номер 6 в световната ранглиста.

Победителят получи наградата си - Трофея на Мускетарите от легендата на италианския тенис Никола Пиетранджели, който е 2-кратен победител в Париж и е играл на 4 финала.