събота, 12 юни 2010, 9:40 ч.

Първа победа

Размазахме Корeя с 3 на 0 на волейбол

BNews.bg

Националният отбор на България по волейбол спечели гостуването си на Южна Корея с категоричното 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:20).

Мачът беше първият между двата тима от втория кръг на група "А" в Световната лига за мъже. Срещата се игра в зала „Самсан Уърлд Джимназиум" в Инчон.

Домакините от Република Корея поведоха с 1:0 и 2:1 в началото на мача, но българските волейболисти бързо взеха играта в свои ръце и след троен блок и атака на Матей Казийски дръпнаха с 4:3. Последва още по-силна игра в атака на Казийски и двойна блокада, която изведе България напред с 8:4 при първото техническо прекъсване. Корейците намалиха разликата само до 2 точки при 8:10. В крайна сметка възпитаниците на Силвано Пранди затвориха първата част с 25:19 след две поредни грешки на корейците.

Владо Николов и Андрей Жеков изведоха България напред с 3:1 в началото на втората част. Корейците записаха 3 поредни точки и успяха да поведат с 4:3. Последваха няколко равенства за да се стигне до мощна атака на Матей Казийски с 8:7 за България. Хан Сун-Су успя да изравни при 8:8, след което Тодор Алексиев отново изведе България напред с 9:8. Тук на изпълнението на начален удар застана Матей Казийски и набързо, като при детска игра, заби 3 поредни аса - 12:8. Отново той и капитана Николов успяха да изведат България до успех и във втория гейм с 25:19.

В третия гейм корейците се опитаха да окажат най-яростна съпротива, като на моменти разликата в точките беше само 1 точка. В крайна сметка обаче силите на противниците не стигнаха за нещо повече от това. С отлична игра в нападение се отличи Матей Казийски, а освен него на високо ниво бе още представянето на Алексиев и Жеков.

Припомняме, че националите пътуваха 48 часа от Бразилия, където играха предишните си два мача, до Южна Корея.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!