вторник, 22 юни 2010, 12:25 ч.

На Уимбълдън

Пирончето закова 18 700 паунда за 85 минути

BNews.bg

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова заработи 18 700 паунда за 85 минути, колкото й бяха нужни, за да прекърши съпротивата на 96-ата в световната ранглиста рускиня Анна Лапушченкова с 6:0, 7:6 (9:7) и се класира за втория кръг на откритото първенство на Великобритания по тенис “Уимбълдън”.

Това бе втората победа в основната схема на 22-годишната пловдивчанка на зелените кортове на “Ол Инглънд клъб” в Лондон от общо шест нейни участия, като предишният й успех бе през 2006 година с 3:6, 6:3, 6:1 над германката Анна-Лена Грьонефелд. За победата си над рускинята Цеци получи и 100 точки за световната ранглиста, което ще й помогне да се изкачи от сегашното си 82-ро място в нея с по 7-8 места.

В първия сет на мача на шести корт в Уимбълдън Цветана Пиронкова стигна до разгромното 6:0 само за 22 минути игра, но вторият сет се игра повече от час и родната тенис прима успя да го вземе със 7:6 (9:7) в тайбрека едва при петия си мачбол. В началото на втория сет състезателката на ТК Локомотив (Пд) пропиля четири възможности за пробив, за да се стигне до седмия гейм, когато Лапушченкова проби на нула и поведе с 4:3.  Още в следващия гейм Пиронкова изтърва шанс да изравни резултата и се стигна до 3:5, но Цеци успя да изравни за 5:5 и 6:6, за да поведе отново чак при 4:2 и 6:4 в тайбрека, преди да го вземе с 9:7 точки и запише третата си победа от три мача срещу Анна Лапушченкова.