неделя, 27 юни 2010, 22:34 ч.

На върха

Ударихме Южна Корея с 3:1 на волейбол

BNews.bg

България победи Южна Корея с 3:1 в мач от предварителна Група А на Световната лига по волейбол. Нашите надделяха и във втората среща във Варна между двата отбора макар и по-трудно от вчера.

Срещата продължи близо 2 часа и половина, като „трикольорите" сами си усложниха живота с разконцентрираната си игра.

Българите взеха първия гейм с 31:29. Първата част показа страхотна борба и приключи за 35 минути. Нашите започнаха много добре и дръпнаха с няколко точки. След това се получи леко отпускане в редиците на трикольорите.

От средата на гейма резултатът започна да се движи точка за точка. Личеше много добро разбирателство на разпределитеят Андрей Жеков с нападателите. В края нашите се мобилизираха и след бомбен сервиз на Матей Казийски, Цветан Соколов се възползва от контраатаката и изравни. След това Андрей Жеков комбинира страхотно с Виктор Йосифов през центъра и дръпнахме с 30:29. Нашите успяха да затворят гейма с 31:29 след страхотна единична блокада на Виктор Йосифов в центъра.