понеделник, 28 юни 2010, 16:15 ч.

Невероятно

Цвети Пиронкова на четвъртфинал в Уимбълдън!

BNews.bg

Уникален успех постигна първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова, като елиминира в два сета 13-ата в света Марион Бартоли и се класира на четвъртфинала на най-престижния тенис-турнир, където ще срещне страшилището Винъс Уилямс.

Българката започна лошо мача, като загуби първите три гейма, но в крайна сметка успя да изравни, а при 4:4 показа силен дух и взе два бързи гейма за 6:4.

Втората част вече започна далеч по-добре, като още в третия гейм Цвети проби именитата си съперничка, поведе с 3:1 и в крайна сметка спечели сета и мача с 6:4, 6:4 и невероятна последна точка.

За постижението си Цвети ще вземе 125 хиляди лири от наградния фонд и ще прибави 500 точки за ранглистата, като те най-вероятно ще я вкарат в топ 50.

bartoli_400Досега най-силното участие на Пиронкова в турнир от Шлема беше втори кръг. През тази година обаче първата ни ракета постигна фурор на Уимбълдън и елиминира три поредни рускини - в първия кръг Анна Лапушенкова с 2:0 сета, във втория - Вера Душевина, а в третия - Регина Куликова.

Сега след като победи на осминафинала доста пълничката Марион Бартоли, Цвети ще срещне далеч по-сериозно предизвикателство - Винъс Уилямс. Любопитното тук е, че те са играли два пъти и са си разменили по една победа - американката печели в Истанбул на клей през 2005, а през 2006 българката постига най-голямия успех в мач в кариерата си, биейки Уилямс с 2:6, 6:0, 9:7.

* BNews.bg не носи абсолютна никаква отговорност за изразените от читателите/потребителите мнения и/или коментари. Всеки читател/потребител, който публикува мнение и/или коментар под публикация/статия в BNews.bg като свободен посетител, или чрез регистрацията си от Фейсбук, декларира, че се съгласява с Общите условия за ползване на сайта BNews.bg. ВИЖТЕ ТУК!